Z olbrzymią satysfakcją pragniemy poinformować, że z dniem 24 sierpnia 2020 roku zyskaliśmy niebagatelne ofensywne wzmocnienie naszej kadry.

Pan Damian Gorawski został zawodnikiem pierwszej drużyny LKS Orlęta Rudawa.

Wcześniej grając na pozycji pomocnika i napastnika stanowił o sile Górnika Zabrze, Szynnika Jarosław, FK Moskwa, Wisły Kraków, Ruchu Chorzów, był dwukrotnym Mistrzem Polski (z wielką Wisłą Kraków pod wodzą Henryka Kasperczaka), finalistą Pucharu Intertoto (z Ruchem Chorzów), finalistą Pucharu Rosji (z FK Moskwa).

Od kilku lat jest trenerem piłkarzy i piłkarek należących do najmłodszej kategorii wiekowej rudawskich Orląt. W latach 2003-2005 Damian Gorawski był podstawowym zawodnikiem Reprezentacji Polski, w której zadebiutował wygranym 3:1 przez Polaków meczem z Włochami.   

Uczestniczył w europejskich pucharach grając w krakowskiej Wiśle i chorzowskim Ruchu.

Szczególnie został zapamiętany z gola zdobytego w barwach wiślackich na hiszpańskim Estadio Santiago Bernabéu podczas spotkania wyjazdowego w 2004 roku przeciwko Realowi Madryt w rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów, pokonując przy 70 tysięcznej publiczności legendarnego Ikera Casillasa broniącego dostępu do bramki.

Strzelec i nasz aktualny zawodnik dołączył tym samym do takich znamienitych graczy trafiających w okno Królewskim jak niegdyś Włodzimierz Smolarek ( FC Utrecht),
Jacek Krzynówek (Bayer 04 Leverkusen) czy Robert Lewandowski (Borussia Dortmund).